Українці можуть зіткнутися із помітним зростанням вартості хлібобулочних виробів до кінця 2025 року. Галузеві прогнози припускають, що ціни на хліб можуть підскочити на 15–20%, оскільки хлібопекарні борються зі зростаючими виробничими витратами.

Основними чинниками цієї тенденції є зростання витрат на борошно, електроенергію та заробітну плату пекарів.

Директор «КиївХлібу» Юрій Дученко зазначив, що багато виробників зараз працюють із мінімальним прибутком, а деякі навіть на збиток. За словами експерта, поєднання зростання витрат і попереднього коригування цін означає, що нове зростання неминуче.

2024 року ціни на хліб вже зросли майже на 20%, і тепер виробники стикаються з додатковим фінансовим тиском.

Хліб, супермаркет, фото: hyser.com.ua
Хліб, супермаркет, фото: hyser.com.ua

За поточними даними Міністерства фінансів, середня ціна 300-грамового буханця житнього хліба «Ризький Бородинівський» у супермаркетах становить близько 45,83 грн. Ціни в різних мережах різняться: в «Ашані» та «Метро» хліб коштує близько 44,9 грн, а в «Мегамаркеті» — 47,7 грн. Ціна на 450-грамовий буханець зросла майже на 9 гривень, довівши середню вартість до 36,7 гривень.

Експерти попереджають, що подальше підвищення цін можливе, якщо ціни на енергоносії чи сировину продовжать зростати, що може обтяжити сімейний бюджет, особливо тих, хто купує хліб щодня. Хлібопекарні працюють із вкрай низькою маржою, і навіть незначний стрибок цін на борошно чи електроенергію може змусити виробників підняти ціни.

Нагадаємо, нова мобілізація, виплати, школа, курс валют та ціни на продукти: 1 вересня розпочнеться новий глава

Раніше «hyser» повідомляв, цього не зупинити: новий стрибок цін на продукти змусить голодувати - НБУ оновив прогноз

Як повідомляв «hyser», нові ціни на пальне вдарять по гаманцю кожного: продукти та послуги стануть ще дорожчими